O nouă amânare la Pasajul de la Fundație
Joi, 27 Martie 2014 15:19

Lucrările la Pasajul Mihai Eminescu bat pasul pe loc. Cu toate că termenul de finalizare a proiectului a fost depășit de patru ori, Primaria nu urgentează lucrarile nici pe ultima suta de metri. Autoritățile locale nu au reușit, nici până acum, să termine licitația pentru finisajele pasajului subteran.

Conform estimarilor, pentru placarea pereților cu granit, montarea panourilor electrice de informare și a iluminatului, se vor cheltui alți 600 de mii de euro, bani europeni.

„A fost deja transmis materialul de mai bine de o lună de zile aproape către ANRMAP. S-au făcut câteva observaţii, s-a trimis înapoi răspunsul, deci suntem în fază de finalizare cu acea licitaţie. În momentul de faţă se lucrează,” a explicat Mihia Chirica, viceprimarul municipiului Iaşi.

(sursa digi24.ro)

Esti aici:  : Home Din presa locala O nouă amânare la Pasajul de la Fundație